Hakkında > Vigasis
Vigasis ( Veri İnceleme ve Güvenlik  Analiz Sistemleri) , 25 yılı aşkın Bilişim tecrübesinin ışığında kurulmuş ve alanında uzman kişilerden oluşan Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Hizmetleri sunan bir ekiptir. Vigasis ekibi , Promer A.Ş. çatısı altında, bilgi güvenliği sektörünün tamamen terzi işi ve niş hizmetlere ihtiyacı olduğu inancıyla oluşturulmuştur.  
 
Vigasis , müşterileri için geniş kapsamlı bilgi güvenliği testleri , oldukça detaylı zaafiyet değerlendirme raporları ile testler ve değerlendirmelerin sonuçları doğrultusunda müşteriye özel güvenlik önlem önerileri sunar. Müşterilerin talepleri doğrultusunda işletmelerin kritik altyapılarının , web uygulamalarının, kurum içi iletişim ve işletim sistemlerinin , gizli ve ticari bilgilerinin ve müşterileri ile olan süreçlerinin güvenliğini ve sürekliliği sağlamak için gerekli hizmeti de sağlamaktadır. 
 
İşletmelerde bilgi güvenliği kültürünün  oluşturulması ve organizasyon içerisinde sürekliliğinin sağlanmasının hayati bir gereklilik olduğuna inanan Vigasis ekibi, müşterilerinin bilgi güvenliği konusundaki birincil ortağı olmaktan ve kendilerini müşterilerinin bilişim departmanlarının bir parçası olarak görerek uzun süreli iş ortaklıkları kurmuş olmaktan dolayı gurur duyarlar. 
Firmaların çalıştığı ve tedarikçileri arasında listelenen “bir diğer hizmet firması” olmak yerine, alanında ülkemizin en saygın ve tercih edilir ekibi olmak yolunda hızla ilerleyen Vigasis ekiplerinin temel amacı “sadece” güvenlik testleri gerçekleştirmek değil, müşterisi olan işletmenin “Bilgi Güvenliği Olgunluğu”na erişebilmesi ve bunu sürekli kılabilmesi için gerekli tüm hayati bileşenlerin hizmet paketleri dahilinde temin edilmesidir. 
 
Bilişim Teknolojileri Sağlayıcılar (Vendor) ve markalardan bağımsız hizmeti temel alan Vigasis ekipleri , işletmenizin bugüne kadar geliştirdiği kurumsal kültür ve hafızaya saygı duyar ve temelde mevcut mimariler ve tercihler üzerinden proje üretirken aynı zamanda gelişen güvenlik ihtiyaçları ve teknolojiler doğrultusunda yine işletmelerin yapısına uygun ve çözüme özel farklı alternatifleri de müşterilerin talep ve onayları doğrultusunda projelere dahil edebilmektedir.
 
Müşterilerden gelen farklı ihtiyaç beklentilerine karşın, Vigasis Ekipleri sadece en iyi oldukları alana odaklanmışlardır – Penetrasyon Testleri ve Bilgi Güvenliği Hassasiyet Değerlendirmeleri. Söz konusu testler için saldırı ve tehditlerin oldukça gerçekçi reprodüksiyonları gerçekleştirilir ve otomatikleştirilmiş yazılım araçları yerine “Dinamik Test Uygulamaları” kullanılır. “Dinamik Test Uygulamaları”  Vigasis ekipleri tarafından özel olarak tasarlanan yazılım ve hizmetler bütünüdür.
 
Kuruluşundaki öncelikli hedefler doğrultusunda ağırlıkla ülkemizin büyük kamu ve kuruluşlarına  bilgi güvenliği hizmetleri tedarik eden Vigasis ekipleri , geçtiğimiz yıllarda orta ve büyük ölçekli özel sektör işletmelerinin de bilişim güvenliği zafiyetlerinin belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması için çalışmalar gerçekleştirmiştir. Vigasis ekiplerinden hizmet alan ve isimleri gizlilik sözleşmeleri ile koruma altında olan Savunma Sanayi Kuruluşları , Sağlık Hizmeti ve Adli Hizmet Sunucu Kurumlar ile büyük ölçekli özel sektör işletmelerinin (telekomunikasyon, gıda, enerji, ulaştırma, bilişim) birçoğu almış oldukları hizmeti tek seferlik bir değerlendirme yerine kalıcı bir iş ortaklı olarak görmüşlerdir.
 
VİGASİS DEĞERLERİ
25 yıllık Bilişim tecrübesinin getirdiği olgunluk ve çalışılan alanın hassasiyetlerinin oluşturduğu dinamizmin bir araya gelmesi ile oluşan kurumsal entellektüel sermayenin temelini , Vigasis’in değerleri oluşturmaktadır. 
 
Etik Değerler 
Güvenilir 
Sorumluluk Sahibi ve Dürüst 
 
Hizmet Değerleri 
Alanında En İyi
Müşteri Odaklı  
Ar-Ge’de Öncü 
Sonuç Odaklı
İşinin Ehli 
 
İç Gelişim Değerleri 
Takım Oyuncusu
Sürekli Değişime ve Gelişime Açık 
Eğitilebilir
Azimli
Kaliteli