Bilişim Güvenliği Hizmetleri

Bilişim Güvenliği

Bilişim Güvenliği  Vigasis Ekibinin öncelikli çalışma faaliyetlerini kapsamaktadır. Vigasis çalışmalarında ulusal ve uluslararası  bir çok kurum ve markaya hizmet vermektedir. Güvenlik hizmeti verdiğimiz her kuruma düzenli raporlama ve teknik hizmet sağlayan ekibimiz çeşitli seviyelerdeki hassasiyet düzeylerinde çalışmaktadırlar. 

Bu hizmeti satın alacak kurumlar için öncelikle raporlamalar ve çeşitli güvenlik testleri uygulanmaktadır. Sonraki aşamada ise zaafiyetler göz önünde bulundurularak bir iş diyagramı oluşturulmakta ve alanında uzman çalışanlardan iş planı talep edilmektedir. Bu aşamanın ardından işin niteliğine göre yerinde yada remote çalışmalar yapılmakta ve istatistiksel değerler  ve güven düzeyleri ile haftalık çalışma arşivine kaydedilmektedir. 

Hizmeti verdiğimiz kurumdaki teknik personelden alınacak verimi arttırmak ve anlık zaafiyetleri asgari düzeye indirmek amacıyla, eğitim birimindeki çalışanlarımız teknik personellere eğitim hizmeti de vermektedir.

Bilişim güvenliği konusunda 1998 yılından beri kurumsal hizmetler veren uzman ekibimiz ve yazılımcılarımız ile gerçek zamanlı hizmetler sağlayan ender firmalardan biri olmanın da gururu içerisindeyiz. Bir çok iş kolunda yapılan çalışmalar anlık güvenlik zaafiyetlerine karşı da koruma gerektirmektedir. Bu tarz çalışmaları optimum güvenlik düzeyinde çözümleyebilmemiz için mobil uygulamalar yapmaktayız ve bu uygulamaların raporlamalarını isteyen müşterilerimize yine aynı uygulama üzerinden gerçek zamanlı gösterebilmekteyiz. 

Siber güvenlik konularında yazılım ekibinize tüm projelerinizde işinize yarayabilecek güvenlik hizmetleri kursu da vermekteyiz. Kurs çerçevesinde projedeki görevlerine göre her bir yazılımcıya özel anlatımların yanı sıra, tüm yazılımcılar için de genel eğitim semineri düzenlemekteyiz. 

Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere bir çok yazılım şirketi ile eğitim ve proje destekli bilişim güvenliği hizmetleri sunarken hedefimiz ; ekibinizin temel güvenlik açıklıklarına karşı hazırlıklı olmasını sağlamak, olası tehditler karşısında savunma düzeylerini maksimum düzeye çekebilmek ve olası ihlallerde oluşturulacak iş planını sistematik yürütebilmelerini sağlamaktır.

Bilişim Güvenliği Hizmetleri

Kamu, Kurum ve Kuruluşlara yönelik çözümler:

 • Penetrasyon Testi Hizmeti
 • Kablosuz ve Yerel ağ güvenliği danışmanlığı
 • Yazılım uygulama güvenliği danışmanlığı
 • Bilişim Güvenliği Yönetim Sistemi
 • Network Mimarisi Tasarımı
 • Email, Spam filtre sistemleri
 • Ağ Güvenlik Duvarı ve cihazları Çözümleri
 • Antivirüs çözümleri
 • VPN Sanal Ağ Çözümleri
 • 5651 sayılı kanun gerekleri ve çözümleri
 • ISO 27001 Danışmanlığı​
 
Bilişim güvenliği çalışmalarında kullanılacak yöntemler ve bu yöntemleri uygulayan ekipler belirli kalite sertifikasyonlarına sahip deneyimli bireyler olmak zorundadır. Aksi taktirde çalışmalar beklenmedik hatalarla ve korunduğu düşünülen fakat zafiyet teşkil eden sistemlere dönecektir. Bu sebeple çalışmalarda gösterilen titizlik bilişim güvenliği hizmetinin kalitesini yansıtmaktadır.
 
Bilişim güvenliği hizmetleri konusunda detaylı bilgi edinmek ve firmanıza özel çözümler sunmamız için iletişim bölümünde şirketimiz ve yazılım teknolojilerinize uygulanabilinecek yöntemler hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz

Güvenlik ürünleri üreten yabancı firmalara yönelik çözümler

 • Yazılımsal açıklıklar ve zararlı kodların tespiti ve bildirimi